Co powinna mieć w swojej szafie elegancka kobieta?

Co powinna mieć w swojej szafie elegancka kobieta?

Używając określeń jak „kobieta z klasą” albo „bizneswoman” zazwyczaj mamy na myśli zadbaną i elegancko ubraną w markową odzież panią. Najczęściej definiujemy tak kobiety właśnie przez pryzmat ich wyglądu i tego, jak się prezentują. Zdradzimy Ci tajniki damskiej garderoby. Sprawdź, co eleganckie kobiety zawsze mają w swoich szafach.

Klasyka gatunku, czyli marynarka

Element garderoby, którego nie może zabraknąć w szafie kobiety to elegancka marynarka damska. Bez tego trudno mówić o stylizacji, która będzie zarówno biznesowa, jak i pełna szyku i klasy. Wybierając model dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim krój – marynarka może mieć klasyczny wygląd, ale występuje też w wersji przedłożonej. Najlepiej dopasować ją do swojej budowy ciała, aby dobrze się układała i podkreślała kobiece kształty. Dostępne są również modele dwurzędowe i jednorzędowe, wybierz taką wersję, która bardziej pasuje do Twojego gustu. Jednej i druga opcja jest bardzo szykowna. Oczywiście możesz również zdecydować się na kolor i postawić na bardzo wyrazisty, mocny ocień. W tym sezonie wiosennym bardzo modne są róż, zieleń i pomarańcz. Natomiast jeśli chcesz iść w klasykę, to sprawdzi się biała lub czarna marynarka.

Zawsze dobrze skrojona i dopasowana koszula

Kolejnym ważnym elementem damskiej garderoby jest koszula. Zawsze będzie wyglądała dobrze do materiałowych spodni na kant lub w mniej formalnej wersji, po prostu do jeansów. Teraz dostępność modeli i krojów jest tak duża, że koszule damskie dla puszystych prezentują się równie dobrze, jak dla szczupłych osób. Postaw na dobry gatunkowo materiał, dzięki temu raz kupiony produkt posłuży Ci na długo. Dobrym rozwiązaniem, aby uzyskasz bardzo elegancki efekt, będzie wybór jednolitego koloru lub delikatnego printu.

Dodatki, które dopełnią stylizację

Cała stylizacja nie mogłaby istnieć bez odpowiednich dodatków. Często to one sprawiają, że całość nabiera zupełnie innego wyrazu. Zadbaj o dobrej jakości biżuterię w złotym lub srebrnym kolorze. Ważnym elementem kobiecego ubioru są również okulary przeciwsłoneczne z filtrem. Postaw na model z ciekawą oprawką i ciemnymi szkłami, dzięki temu każda Twoja stylizacja nabierze klasy i wdzięku, a dodatkowo filtr UV zapewni ochronę Twoich oczu. Nie zapomnij o torebce, ten dodatek powinien kolorystycznie współgrać z całym ubiorem. Do codziennego użytku najlepiej sprawdzi się elegancki model shopperki.